Dr.maghsoudi

دکتر نادر مقصودی عضو محترم هیئت علمی مرکز تحقیقات علوم اعصاب و رئیس انجمن مرگ سلولی ایران در چهارمین جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور تندیس بلورین و لوح تقدیر دریافت کردند چهارمین جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور با حضور حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزاری محترم صنعت، معدن و تجارت و بهداشت درمان و آموزش پزشکی و نائب رئیس محترم مجلس حجت الاسلام ابوترابی و بیش از ۷۰۰ نفر از مدیران، صاحبنظران و کارشناسان حوزه کیفیت و سرآمدی در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۴ در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار گردید. در این جشنواره آقای دکتر مقصودی به عنوان موسس انجمن مرگ سلولی در ایران و نیز به عنوان مدیر پروژه ملی فاکتور ۸ نوترکیب تولید داخل معرفی شدند.

ایشان در طی مصاحبه‌ای اظهار داشتند که این دارو از نظر کیفیت معادل برند خارجی است و تولید این دارو فقط در انحصار چند شرکت آمریکایی است. با دستیابی ایران به تکنولوژی ساخت این دارو انحصار ساخت آن از شرکت های آمریکایی گرفته شده و با تولید فاکتور ۸ در داخل نیاز کشور به این دارو مرتفع می شود.

در ادامه عنوان کردند که محصولات نوترکیب محصولاتی هستند که با استفاده از میزبان‌های سلولی و مولکولی در آزمایشگاه تولید می شوند و معمولاً خالص‌تر از مواد طبیعی تولید شده در بدن هستند عموماً پروتئین شناخته شده ای که به صورت محصولات نوترکیب درآمده‌اند سایزهای کوچکی داشته و دارای تعداد اسید آمینه کمی بوده‌اند ولی فاکتور ۸ دارای ماهیت بالای پروتئینی بالغ بر ۲ هزار اسید آمینه است که تولید این محصول مستلزم پروسه تولید سنگین بوده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>